Keresés

Részletes keresés

Újlaki Creative Commons License 2000.02.14 0 0 67
"...nem amerikai, hanem brit szokas, es nem a szerelem napja, hanem - egeszen pontosan - a baratsag es a szerelem napja. Ilyenkor a briteknel az a szokas, hogy mindenki kuld a baratainak egy-egy nevtelen kepeslapot, es aki sokat kap, az orulhet, mert tudhatja, hogy sokan szeretik..."

Na, erre itt az alkalom. Nemcsak szivecskéset lehet, sőt. Lehet nem szivecskéset is!

Küldj neki egy szép Bálint-napi képeslapot!
Küldj neki egy szép Bálint-napi képeslapot!

Előzmény: corporal (36)
SmartAss Creative Commons License 1999.06.02 0 0 65
offtopic on
másikegylány,
napok óta próbálok egy emilt küldeni Neked, de mindíg visszajön. Új címed van?
Értesíccs légyszi!
off off
berku Creative Commons License 1999.02.16 0 0 64
Én speciel örülök, hogy a mi évfordulónk véletlenül nem 14-re, hanem egy héttel előbbre esik. Azért Karácsony és Valentin között van egy kis különbség, ugyanúgy, ahogy Karácsony és nőnap között is, még ha az előbbinek is vannak visszatetsző formái, de mégis van mögötte valami hagyomány ill. családi szokások.
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.15 0 0 63
Nekem a Velentin nap egy nagy puszit jelentett a barátnőm orrára, mikor felkeltünk, és ennyi. Szerencsére neki is:))
csuge Creative Commons License 1999.02.15 0 0 62
Mindenkinek, szép, boldog, kellemes, édeskés Valentin napot kívánok így utólag is.
Nos Creative Commons License 1999.02.15 0 0 61
nagypali, - és most nem mondok újat - te egy jókora seggfej vagy.
Előzmény: Törölt nick (60)
Winston Wolf Creative Commons License 1999.02.15 0 0 59
Mér, nem fizetnek adót? :-)
Előzmény: neduddgi (58)
neduddgi Creative Commons License 1999.02.15 0 0 58
Ugye most csak trefaltal?
Előzmény: Winston Wolf (57)
Winston Wolf Creative Commons License 1999.02.15 0 0 57
A virágkereskedő vállalkozóknak az adóbevallás benyújtása és az adó befizetése (feb 15.!!!) előtt jól jön egy kis plusz jövedelem. Már ezt is sajnáljátok tőlük? :-)
Wolverine Creative Commons License 1999.02.15 0 0 56
Én nem vagyok Valentin(e), de ha az lennék ugyanezt tenném... Hajrá és tudósíts minket az eredményről! Bye
Előzmény: Valentine (41)
iLane Creative Commons License 1999.02.15 0 0 55
A karacsonyt is inkabb hagyjuk. Nem vagyok vallasos, szoval lehet, hogy hulyeseget beszelek, de szerintem Jezus nem orulne ha azt latna, hogy nehany napig megy a nagy szeretet, meg alszent megnyilvanulasok tomege, utana a hetkoznapokon meg az egoizmus a konyokles a masok kihasznalasa. A Valentin nap ugyanez. Ha egy picit is jobban odafigyelek a tarsamra ezen a napon, akkor feltehetem a kerdest, hogy miert nem teszem ezt minden nap?
Nem tudom az unnep-partiak hogy vannak vele, de az en lelkiismeretem nem birna el ezt a kerdest...
Előzmény: DITKE (54)
DITKE Creative Commons License 1999.02.15 0 0 54
olyan izék vagytok...
a fogyasztást én is elhagyatnám, de tehetem-e? egyébként pedig örülök, hogy nem csak 'sírvavígadamagyar' (ünnepek,) napok vannak. az eredetét is gyakrabban kellene ismertetni; és akkor a topicgazda sem írná, hogy: "nekem ne mondják meg, hogy melyik nap szeressek..." , mert ugye ott van a karácsony is...szvsz a jeles napok !!!!!-ek
iLane Creative Commons License 1999.02.15 0 0 53
En szuletesnapot sem tartok, nevnapot sem. Majus 1-et sem es aug. 20-at sem. Sajat unnepeim vannak. Engedjek meg, hogy akkor unnepeljek, amikor akarok! A munkaszuneti napokat miert nem lehet maskor kivenni?

(masikegylany: meg sok ilyen topicot, hajra! :))
ani Creative Commons License 1999.02.15 0 0 52
Kedves Nadi!

Amit írtál, nagyon szép és jó, de nem túl sok köze van a Valenin-nap valódi mivoltjához. Szerintem, ha 1987. február 13-án vagy akármelyik másik napon ismerkedtetek volna meg, azt is éppúgy megünnepelnétek.
Amúgy én is butaságnak és fölöslegesnek tartom ezt a nagy ajándékozási lázat, nem erről kellene szólnia ennek a napnak.
Soknevü Creative Commons License 1999.02.15 0 0 51
Hahhahaha....
Most hallottam, hogy jövöre TILOS lesz a Valentájnt megünnepelni.
És lesz nektek
Period.
( A lábatok közé.)
Törölt nick Creative Commons License 1999.02.15 0 0 50
Senki sem vitatja, hogy a Valentin-nap eredetileg igenis jó szándékkal született, csak az amcsik csináltak belőle bizniszt (mint annyi más dologból). Nekem nem jelent különösebb ünnepet, éppen ezért meg is lepett, hogy ajándékot kaptam egy leányzótól. És mi a legszebb az egészben? Az, hogy nem úgy vette, hanem saját maga csinálta (kis műanyag egérke). Senkinek nem származik belőle anyagi előnye. :)
Mortella Creative Commons License 1999.02.15 0 0 49
Ti tök hüjék vagytok, akik most Valentin nap kapcsán elkezdtek sivítani, hogy jaj ne bántsátok a Valentin napot mer akkor ismertem meg a Bélát és már el is vett feleségül meg ilyesmi. Egyébként ennek örülünk, hajrá meg minden, csak ennek semmi köze a Valentin naphoz mert az év 365 napja közül legalább 1000 en ismerkednek meg véletlenül MINDEN nap, így február 14 én is.
valentina Creative Commons License 1999.02.15 0 0 48
Valentin napon volt 2 éve, hogy összeköltöztem a szerelmemmel, ma pedig szülinapom van, úgyhogy légyszi ne szidjátok...
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.15 0 0 47
:-)
Előzmény: Nadi (45)
pancho Creative Commons License 1999.02.15 0 0 46
Offtopic
Soknevű:
becses soraidat olvasva szerintem is jobb, hogy kiszakadtál. Nekünk, akik maradtunk.
A period helyett magyarul azt mondják: pont. (Ha már olyan régen szakadtál volna kint, hogy nem jut eszedbe.)
Offtopic vége
Amúgy túl sok a Valentine-os topic, én egy másikban röviden kifejtettem, nem akarom ismételni, max. azt fűzném hozzá, hogy a topicnyitók előtte széjjelnézhetnének.
Bocs, másikegylány, ha te lettél vón az első :-)
Előzmény: Soknevü (32)
Nadi Creative Commons License 1999.02.15 0 0 45
Kedves Valentinnapotlefújozók!

Sajnálom, hogy számotokra csak az undorító oldala mutatkozik meg e napnak. Valóban kezdik kissé túllihegni ezt a dolgot, hogy még a vízcsapból is rózsaszín víz jön.

Elmesélem neketek, hogy nekem mit jelent ez a nap:

12 évvel ezelött egy hatalmas házibulira voltam hivatalos Gödöllőre. 1987 február 14. Bálint napja volt, (de itt még semmi híre sem volt a Valentin napnak).
Számomra jól sikerült a buli, megismerkedtem egy nagyon kedves fiúval. Onnan Ő vitt engem haza kocsival. A házunk elött órákig beszélgettünk a kocsiban, (a végén karórát cseréltünk, és hónapokig egymás óráját hordtuk). Azóta is együtt vagyunk, összeházasodtunk, de azt a napot mindíg (!!!) megünnepeljük.
Én örülök, hogy a Valentin nap hozzánk is betört (bőséges a szerelmes képeslap-választék :-))) ).
neduddgi Creative Commons License 1999.02.15 0 0 44
:)
Előzmény: Valentine (41)
Valentine Creative Commons License 1999.02.15 0 0 43
Köszönöm, Sehonnai Bitang Ember!

Neked, és mindenki másnak pedig - ha megkésve is - boldog Valentine napot kivánok ;)

Valentine
Valentine Creative Commons License 1999.02.15 0 0 42
Köszönöm, Sehonnai Bitang Ember!

Neked, és mindenki másnak pedig - ha megkésve is - boldog Valentine napot kivánok ;)

Valentine
Valentine Creative Commons License 1999.02.15 0 0 41
FONTOS KÖZLEMÉNY

Mint Valentine, mereven és kategórikusan elhatárolódom minden nyáltól, csöpögéstol, ami nevem napján történt. Mindamellet mély felháborodásomat szeretném továbbítani az illetékesek felé miszerint az én beleegyezésem nélkül, emberi jogaim (névhez való jog) súlyos megsértésével felhasználták azonosítómat, és azt súlyosan abuzálták. Követelem továbbá a vétkesek azonnali büntetojogi felelosségrevonását a Törvény nevében.

Valentine
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.15 0 0 40
Akár így, akár úgy :

Boldog Névnapot Valentine !

(Az önhibájukon kívül tájékozatlanok kedvéért Ő egy Törzsasztalos társunk.)
mekklátja Creative Commons License 1999.02.15 0 0 39
Utálatos -> pfuj -> booooáááááá

mekk
Stöki Creative Commons License 1999.02.15 0 0 37
Valentin nap? Legyen...akinek jólesik, csinálja. Mi a barátnőmmel első közös Valentin napunk alkalmával (3 éve)megfogadtuk, hogy ezentúl minden február 14-én végigdöglődjük az egész napot, így tüntetünk a hazánkba hozott idegen ünnepek ellen. A fogadalmat azóta is betartjuk: Ha Bálint-nap, akkor pihi, lazítás, eszem-iszom, pizzarendelés, videjózás, pöffeszkedés, és az egész ünnep le sem sajnálása.

De mondom, akinek ünnep kell ahhoz, hogy szeressen, az csinálja...
Wágner úr Creative Commons License 1999.02.15 0 0 35
... talán nyíthatnánk még egy üveget, izé, topikot Mivel töltötte a Bálint-naPIÁt... hukk, bocsánat...
Előzmény: neduddgi (24)
Carpy Creative Commons License 1999.02.15 0 0 34
Azt hiszem, a Valentin-nap kizarolagosan marketing-jellegere a legekesebb peldat Japanban lehet megtalalni. A Valentin nap ugyanis annyit jelent, hogy a lanyok a fiuknak csokit vesznek. (Japanban ez jo szokas, hogy az embereket nem karhoztatjak gondolkodasra, hogy mit is vegyenek, csokit kell venni, es kesz)
A csokoladegyarak honositottak meg ezt az "unnepet", egeszen elkepeszto latvanyt mutatnak ilyenkor az edessegboltok: dugig tomve, es csakis lanyok, asszonyok.
A valasz sem kesett sokaig, csak meg ennyire nem ivodott be a koztudatba: marciusban van a white-day, amit a habcsok es cukorkagyarak tamogatnak erosen. Azert white, mert a csoki ugye barna, igy a legegyszerubb japan is tudja, hogy most nem szabad csokit venni. Ezen a napon tobbnyire a fiuk vasarolnak be a lanyoknak cukorkabol....
Hat nem gyonyoru?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!